Yılan İlaçlama, en önemli sürüngen mücadelesi işlemlerinden biridir. Çevremizde özellikle de ağaçlık ve yeşillik alanlarda bazı zamanlarda rastladığımız yılanlar, insan hayatı açısından risk taşımaktadır. Pek çok yılan ölümcül zehir taşımaktadır. Bu nedenle de yakın alanlarınızda bulunan yılanları etkisiz hale getirmek için etkin mücadele yapılması şarttır. Bu işlem, sıvı ilaçlarla gerçekleştirilir. Bazı durumlarda toz ilaçlar da kullanılmaktadır.

Çoğunlukla iç mekânlarda yapılan bu yöntem, bahçe ve tarla gibi dış, açık mekânlarda da uygulanabilmektedir.  Şirketimizi arayarak yılanlara karşı mücadelede yardım isteyebilirsiniz. Her şeyden önce bütün okuyucularımızı uyarmak istiyoruz. Yılanlar insanlar için son derece tehlikeli canlılardır. Bu nedenle yılanlarla mücadele asla bireysel yöntemlerle yapılmamalıdır. Bu durum hayatınızı ciddi oranda tehlikeye atmaktadır.

Yılanların Özellikleri

Oldukça ilginç bir canlı olan yılanlar Dünya’nın her yerinde Entomoloji uzmanları tarafından araştırmaya tabi tutulmuştur. Ve bu araştırmalar sonucunda belli özellikleri ortaya çıkarılmıştır. Bunlar ise:

 • Canlılar içinde sürüngen türler olarak bilinen yılanlar, hareketlerini sürünerek sağlarlar.
 • Bu gün dünya üzerinde yılan türlerinin farklı coğrafyalarda, farklı iklim koşullarında yaklaşık 3,000 türü olduğu bilinmektedir.
 • Yılan türlerinin %98’i zehirlidir.
 • Tıbbi alanlarda panzehir olarak kullanılan yılan zehri değerlidir.
 • Zehirlerinin etkisi yaşadıkları alanlara ve türlerine göre değişmektedir.
 • Yılanların beslenme şekli ise diğer zararlı ve yırtıcı türlerine göre hayli ilginçtir.
 • Yılanlar yumurta yöntemi ile çoğalmaktadırlar.
 • Yılanlar besin kaynaklarını ve avladıkları hayvanları bütün olarak yutarlar. Sindirim sistemi güçlü olan yılanlar, her beslenme sonrasında dinlenmek için kuytu bir mekân ararlar.
 • Ağız yapısı çatallı ve esnek olan yılanların, ön tarafta 2 dişleri bulunur.
 • Yılanlar zehirlerini bu biyolojik yapı içinde gerçekleştirirler.
 • Yılanların dış kabuğu pullu ve sağlam bir deriye sahiptir.
 • Sürüngen türleri içinde genel olarak yılanlar, 30-40 cm boylarındadır. Ancak bu durum, tropikal ormanlarda 10 metreye kadar çıkabilmektedir.

İnsan yaşamını doğrudan tehdit eden bu zararlı sürüngen türlerine karşı profesyonel mücadele uygulamalarına başvurmak gerekmektedir. Yılan ilaçlama uygulamalarınız için  şirketimizden yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yılan Isırması

Birçok insan yılan ısırması vakası ile karşı karşıya kalmıştır. Bu tür durumlarda ilk yapılması gerekilen şey en hızlı şekilde kişiyi bir sağlık kuruluşuna ulaştırmaktır. Bazı yılan türlerinin zehri son derece hızlı biçimde kana karışır ve kısa sürede insanı öldürebilir. Bazı durumlarda ise 2-3 saat arasında insanların yaşam şansları olmaktadır. Buradaki en önemli husus, yılan ısırmasına maruz kalan kişiye kulaktan dolma bilgilerle davranılmamalı ve bireysel müdahalede bulunulmamalı. Bu durum, ısırılan kişinin yaşama şansı oranını daha da düşürebilir. Bu nedenle profesyonel sağlık hizmetine başvurulmalıdır. Bu tür yılan ısırması risklerini bertaraf etmek için siz de firmamız ile iletişime geçmelisiniz.

Yılan İle Mücadele

Yılan ile mücadele profesyonellik isteyen bir iş olduğu için profesyonel şirketlerinden yardım almak daha doğru bir davranıştır. Kişisel yollarla yılanla mücadele etmek riskli ve tehlikelidir. Çünkü yılanlar zehirli ve tehlikeli canlılardır. Yılanlar sıcak ve güneşli havaları severler. Ağaçlık, yeşillik ve taşlık alanlardan barınırlar. Yaz aylarında aktif olan yılanlar kış aylarını ise toprak altlarında açtıkları deliklerin içinde geçirirler. Yılan tehlikesinden kurtulmak için yaz aylarında çevremizde yılanların barınabileceği alanları yılan ilaçlama işlemi ile düzenli olarak kontrol altına alınmalıdır. Yılan ile mücadele için şirketimizi arayabilir, ekonomik fiyat seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz. Yılan Türleri Yılan türleri, yapılan araştırmalar sonucunda binlerce türünün olduğu saptanmıştır. Yılan türleri içinde fiziki ve biyolojik olarak farklılıklar bulunmaktadır. Başlıca yılan türleri;

 • Kobra yılanı,
 • Piton yılanı,
 • Anakonda,
 • Boğa yılanı,
 • Engerek yılanı,
 • Çıngıraklı yılan,
 • Boynuzlu yılan gibi türleri bulunmaktadır.

Bazı yılan türleri avlarını zehirlerken, bazı türleri de güçlü yapıları sayesinde avlarını sıkıca sarar ve kemiklerini kırarak etkisiz hale getirirler. Yılanlar, ağızlarının yapısı yüzünden 180° açı ile ağızlarını açabilmektedirler. Yılan Nasıl Beslenir? Yılanların nasıl beslendiği ve en çok hangi besin kaynaklarına ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz? Yılanlar için, kurbağa, kuş, tavşan, özellikle fare, kertenkele gibi küçük canlılar yılanlar için vazgeçilmez besin kaynaklarıdır. Çiftlik ve tarım hayvancılığın olduğu yerleşim bölgelerinde yılanlar süt ve süt ürünlerini besin kaynağı olarak kullanırlar. Yılanlar, zararlı canlı türleri içinde sürüngen sınıflandırılmasında en zehirli haşere türüdür. Yılanlarla mücadele uygulama ve işlemleriniz için şirketimizi 7/24 arayabilirsiniz. Yılanlara, diğer böcek ve haşerlerle alakalı merak ettiğiniz her şeyi sitemize girerek öğrenebilirsiniz.