Tahtakurusu ilaçlama diğer mücadele çeşitlerine göre daha zor bir yöntemdir. Çünkü tahtakurusu haşere türü yaşam alanlarımızı işgal eden ve öyle kolay kolay kontrol altına alınabilen bir tür değildir. Özellikle ahşap yapılı ev ve iş yerlerinin yanı sıra, okul, otel, hastane ve yurt gibi alanlarda sıklıkla karşılaşılan bir haşere türüdür. Tahtakurusu ile mücadele etmek için kesinlikle dışarıdan alanında uzman, profesyonel bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Aksi halde tahtakurusu ile bireysel yollarla mücadele etmek nerdeyse imkânsızdır. Tahtakurusu için sıvı ilaçlarla yürütülen yöntemlerden yararlanılmaktadır. Buharlama yöntemi ile yapılan uygulamada asıl amaç, ilacın her alana eşit dağılması ve sinmesidir. Sıvı ilaç uygulaması sayesinde ev ve işyerlerinizi tahtakurusu etkisinden kurtarabilirsiniz. Tahtakurusu dünyanın her bölgesinde, özellikle hayvanların ve insanların yoğun olduğu bölgede yaşayan kan emerek beslenmesini sağlayan ortalama 6 mm uzunluğunda oval yapıda canlıdır. Hayvanlar sayesinde evlerimize giren bu canlı birçok virüsü de taşıyan oldukça tehlikeli canlılardır. İnsanlardan hayvanlara, hayvanlardan insanlara geçtiği için her çeşit kan ile beslenir ve taşıdıkları mikropları herkese bulaştırırlar. Bu canlılardan kurtulmak sizin elinizde. Firmamızı ivedilikle arayarak destek talep ederek son derece sıhhi bir ortamda bu zararlılardan kurtulabilirsiniz.

Tahtakurusunun Özellikleri

Tahtakurusu insanlardan kan emerek beslenme sağlayan küçük haşere türüdür. Gündüzleri duvar yarıklarında, dolaplarda, mobilya döşemelerinde saklanırlar ve gece olunca beslenmek için aktifleşirler.

Boyları ortalama 5-6 mm boyunda olan bu haşereler oval ve yassı vücut yapısına sahiptir. Kanatsız olan tahtakurusu haşeresi, sürekli canlılardan kan emdiği için hastalık bulaştırıcı canlılar arasında yer almaktadır.

Yüzlerce türü olan bu canlılar, genellikle kahverengi ve sarımsı renklerdedir. Emdikleri kanı uzun süre bünyelerinde taşıyabilen tahtakurusu, ezilerek öldürüldüğünde ortama pis bir koku bırakırlar.

Sıcak ortamlarda daha hızlı üreyen tahtakurusu her üremesinde 200-250 arası yumurta yaparlar. Bu yumurtalardan ortalama 1 hafta içerisinde yavru tahtakuruları haşereleri ortaya çıkar.

Tahtakurusu yavruları beslenme şartlarına ve ortamın sıcaklığına göre 5-7 ay içerisinde gelişirler. Tam olarak gelişmiş olan bir olan türleri beslenmeden 1 yıl yaşayabilir. Çok hızlı üreyen bu parazitleri yok etmek için tahtakurusu ilaçlama yaptırmak şarttır.

Gündüzleri duvar kâğıtları, parke araları ve yatakların alt bölümlerine gizlenip dinlenen bu canlı gece beslenmek amacı ile ortaya çıkarlar.

Kanatsız olsalar bile bacaklarında bulunan çengeller sayesinde istedikleri bölgeye tırmanabilirler.

Tahtakurusu ev ortamında hızla ürerler bir kere yumurtladıklarında iki yüze yakın yavru yaparlar.

Yavrularda bir haftalık gelişim sürecinden sonra aktif olmaya başlarlar.

Tahtakurusunun Zararları

Tahtakurusunun Zararları isimleri gibi tahtalara değildir. İnsanlara çok ciddi anlamda zarar veren bu canlılar kan emerek yaşamlarını sürdürürler. Ve insanlara sayısız mikrobu bu sayede bulaştırırlar.

Kan emerek beslendiğinden, hastalıkların yayılmasına ve insanlarda alerjik reaksiyonların oluşmasına yol açan bu haşerelerden kurtulmak için tahtakurusu ilaçlama yapılmalıdır.

Sürekli kan emen bu canlılar, hastalıklı bir canlıdan aldıkları hastalıklı kanı diğer sağlıklı canlılara bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar.

Tahtakurusu İle Mücadele

Tahtakurusu ile mücadele için mutlaka ortamın ilaçlanması gereklidir. Tahtakurusu ile mücadele bireysel olarak değil profesyonel şirketler tarafından uygulanması durumunda sonuç elde edilebilmektedir. Amatör biçimde yapılan uygulamada çok sayıda kişi kısa bir süre sonra hastanenin yolunu tutmak zorunda kalmıştır. Pek çok kişi astım problemi yüzünden ciddi rahatsızlık geçirmiş ve zor anlar yaşamıştır. Birçok insan ise çeşitli alerjiler yüzünden kaşıntıya maruz kalmıştır.

Tahtakurusu İlaçlama Fiyatları

Tahtakurusu ilaçlama fiyatları konusunda piyasa şartlarında en uygun en ekonomik fiyatları veren  firmamız hem kaliteli hem sağlıklı hizmet anlayışıyla siz değerli müşterilerimizin yanındadır. 7/24 aktif hizmet vermekte olan dinamik çağrı merkeziyle ve kaliteli, işinde uzman operasyon ekibiyle böcek, haşere ve her türlü kemirgen grubunun istilasında bir telefon kadar uzağınızdayız. Detaylı bilgi için mutlaka firmamızı arayınız. Böceklere dair merak ettiklerinizi ise sitemizden öğrenebilirsiniz.