KOKULU İLAÇLAMA

Böcek popülasyonunun çok fazla olduğu mekanlarda kokulu böcek ilaçlama yapılması çözümün kısa süreli çözülmesi açısından oldukça etkili bir ilaçlama yöntemidir. Kokulu ilaçlama yöntemi pülverizatör veya ulv gibi sıvı kokulu ilaçların püskürtme ve sisleme şeklinde uygunlaması ile yapılmaktadır. Kokulu ilaçlama yapılan bir mekanda insan veya evcil hayvan bulunmaması gerekmektedir. Mekanın minimum 4-5 saat kapalı tutulması tekrar gelindikten sonra en az 1-2 saat havalandırılması gerekir. Bir takım eşyaların yıkanması temizlenmesi gerekecektir.  Maskeli ve tam korunmalı yapılacak bu uygulama esnasında maskesiz ve korunmasız olarak mekanda bulunulmaması gerekmektedir. Detaylı bilgi için çağrı merkezi numaralarımızı günün 24 saati arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kokulu böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu haşere ilaçlarının oldukça tesirli kokuları ve güçlü etkisi ile her türlü böceklere karşı uygulama yapılabilmektedir. Bu ilaçlama solunulmaması gereken bir ilaçlama dır kokulu ilaçlama yapılırken mekanda maskesiz durulmaması gerekmektedir.

İlaçlamayı uygulayan firmalar sağlık bakanlığı onaylı olması uygulamayı yapacak personellerin halk sağlık müdürlüğü tarafından eğitim almış sertifikalı olması kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı onaylı kokulu ilaçlar olması oldukça önemli bir konudur. Bu sebeble firma seçerken dikkatli davranmak gerekmektedir.

Kokulu ilaçlama yapılan bir mekanda yerdeki özellikle çocuk oyuncakları ve kıyafetleri kaldırılmalı unutulmuş yada görülmemiş ise çok iyi bir şekilde yıkanılması dezenfekte edilmesi önerilir.

Kokulu Haşere İlaçlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  1. Kokulu böcek ilaçları insanlara zarar verir mi yada evcil hayvanlara?
  • Kokulu ilaçlar insan sağlığı açısından solunulmaması gerekir solunulması durumunda baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, dilde uyuşmalar, halsizlik gibi zehirlenme belirtileri ile karşılaşılabilir. Böyle bir durumda hemen Ulusal Zehir Danışma Merkezi(UZEM) 114 çağrı merkezini aranmalıdır.
  1. Kokulu böcek ilaçlama hangi haşereler için uygulanmalıdır?
  • Kokulu böcek ilaçlamaları bünyeleri güçlü çok fazla sayılara ulaşmış ciddi haşere popülasyonu olan mekanlarda tercih edilmektedir. yoğun akrep, tahta kurusu, pire gibi  haşerelerde kullanılabilir. Bio-Active haşere ilaçlama firmasını 7 gün 24 saat arayabilir ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.
  1. Kokulu ilaçlamada yapılırken evimizi terk etmeli miyiz?
  • Kokulu böcek ilaçlama yapılırken ve sonrasında makanın 4-5 saat girilmemesi gerekecektir gelindikten sonrada 2 saat havalandırılması gerekmetedir. Koku çıkmamışsa süre uzatılmalıdır.
  1. Kokulu böcek ilaçları nasıl ilaçlanır (uygulanır)?
  • Kokulu haşere ilaçları su bazlı su ile seyreltirilerek çözülmesi sağlanır. Bu ilaçlar Son teknoloji aletlerle püskürtme veya sisleme şeklinde uygulanır.
  • Etkili Kokulu Haşere İlaçlama

ÖNEMLİ BİLGİ!

Kokulu haşere ilaçlama profesyonel ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir yöntemdir. Tarımsal ilaçlar tercih edilmemelidir. Ciddi zehirlenmeler olabileceğini unutmamak gerekmektedir.