Çoğunlukla açık alanlarda aktif olan kertenkele, iç mekânlarda da aktif olabilmektedir. Kertenkele ilaçlama, kapalı alanlarda olacağı gibi, bu zararlı canlı türlerine karşı açık alanlarda yapılabilmektedir. Kertenkeleden kurtulmak için en etkili yöntem sıvı ya da toz ilaçların kullanıldığı tekniklerdir. Kertenkelelerin, kalın derili bir haşere türü olmaları bu canlıları yok etmek için etkili ve yoğun bir ilaç kullanılmalıdır. Kolaylıkla gizlenme ve hızlı hareket etme özelliklerine sahip olan bu sürüngenler için mutlaka dışarıdan uzman bir şirket ile ortak çalışma yürütülmesi gerekmektedir.

Kertenkele İlaçlama Fiyatları

Kertenkele çok tehlikeli türleri barındıran fark edildiği an yok edilmesi gereken bir canlıdır. Bu canlı ile bireysel mücadele etmek can kaybı anlamında büyük risk taşır. El ile temas edilmesi sonucu insan sağlığına zarar veren kertenkeleden kurtulmanın tek yolu etkin ilaçların kullanıldığı tekniklerdir. Toplumda bu tekniklerin fiyatları maliyetli görülmüş ve çoğu zaman kişileri kendi yöntemlerini kullanmaya sevk etmiştir. Hâlbuki doğru ve güvenilir bir firma ile çalışıldığı sürece mücadele fiyatları oldukça ekonomiktir. Kertenkele ilaçlama fiyatları oluşturulurken bazı unsurlar belirleyici olur. Bunlar;

 • Haşerenin yoğunluğu
 • Yayıldığı alanın metrekaresi
 • Uygulama sırasında kullanılan ilaç miktarı

Kertenkele ve diğer tüm haşereler için yapılan mücadele yöntemlerinin maliyetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için şirketimizi irtibat numaralarımızdan günün her saati arayabilirsiniz.

Kertenkele Özellikleri

Kertenkele Özellikleri, haşere türleri içerisinde yer alan kertenkele hızlı bir şekilde çoğalarak yaşam alanınızı istila edebilir. Kertenkelelerin fark edildiği yerlerden uzak durmak ve profesyonel ilaçlama ile yok etmek oldukça önemlidir. İçerisinde zehirli türlerinin de bulanabileceği kertenkele haşeresi kontrol altına alınmadığında diğer haşereler gibi hızlı bir şekilde çoğalabilirler. Kertenkele özellikleri sıralanacak olursa;

 • Kertenkele 3000’in üzerinde türü bulunan bir sıcak iklim canlısıdır.
 • Soğuk iklime dayanıklı olmayan bu haşereler kış aylarında görülmez.
 • Güneşli havaları çok seven ve özellikle güneşli havalarda sık sık duvarların üzerine çıkarak güneşlenen kertenkele, duvar yarıklarında ve kayalıkların arasında yaşar.
 • Kertenkele türlerinin en önemli özellikleri bulundukları ortama göre renk değiştirmeleridir.
 • Pütürlü vücut yapısına sahiptir ve uzun yapılıdır. Vücutlarının sonunda uzun kuyrukları vardır.
 • Güçlü tırnaklara sahip olan kertenkelelerde 4 ayak vardır, fakat 2 ayaklı türleri de mevcuttur. Bu güçlü tırnakları sayesinde düz duvarlara bile rahatlıkla tırmanabilirler.
 • Bu haşerelerin bir özelliği de kuyruklarının kopması durumunda kendisini tekrar yenilemesidir.
 • Doğal ortamlarda yaşayan küçük böcek türleri ile beslenme sağlayan kertenkelelerin otçul beslenen türleri de vardır.
 • Yumurtlama sistemi ile çoğalan kertenkeleler, yumurtalarını toprak içlerine açtıkları çukurlarda saklarlar.
 • Beslenmek için insanları ısırmayan kertenkelelerin doğal ortamlarda yaşayan tehlikeli türleri de vardır. İguana ve Bukalemun gibi canlılarda bir kertenkele türüdür.

Kertenkele ile mücadele için şirketimizi 7/24 arayabilirsiniz. Şirketimiz, tüm böcek ilaçlama hizmetlerini ucuz fiyatlar ile garantili olarak uygulamaktadır.