Deri böceği ilaçlama, uygulamaları deri böceğinin güvenle kontrol alına alınması konusunda yapılan çalışmaları içermektedir. Deri böceği mücadelesi için sıvı ilaç yöntemi, buharlama yöntemi ya da püskürtme tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Etkili böcek ilaçları ile yapılması gereken deri böceği mücadelesi için alanında uzman, profesyonel firmalar tarafından hizmet almak gereklidir. Etkili ve tesirli olmayan böcek ilaçları ile yok edilemeyeceği gibi, yanlış teknikler de deri böceğinden kurtulmak için yetersiz kalır.

Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vücut yapıları pamuksu olan deri böcekleri, daha çok deriden yapılmış eşya ve giysileri kemirirler ve beslenmelerini bu şekilde sağlarlar. Bu böcekler uyuz böceği türlerinden biridir.

Sarı, kahverengi ve siyah renklere sahip olan deri böceklerinden kurtulmak mümkündür. Kolay ayırt edilen deri böcekleri, deri böceği ile mücadelede kullanılan özel ilaçlar sayesinde tamamen yok edilebilmektedir.

Oldukça küçük boyutlu böceklerdir. 2-3 mm boy uzunlukları vardır ve deri böcekleri 1 yıl kadar yaşayabilirler.

Deri böcekleri, yıl içerisinde 3 ila 5 kere yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar bir çak hafta içerisinde açılırlar ve larva şeklini alırlar. Larvalar hızlı biçimde erginleşir ve çoğalır.

Deri böcekleri, derilerin en fazla olduğu mekânlarda daha çok görülürler. Deri konfeksiyonları, deri ve halı fabrikaları, elbise atölyeleri ve depoları bu alanlara örnek olarak gösterebiliriz. Derileri kemirdikleri için ciddi maddi hasarlara neden olurlar. Bu hasarlardan ve böceklerden kurtulmak için ise deri böceği mücadelesi yapılmalıdır.

Deri böceklerinin ağız yapıları son derece güçlüdür. Bu nedenle de çok sert içerikli maddeleri bile rahatlıkla kemirebilirler. İnsanlarda uyuz hastalığı meydana getiren uyuz böceği de bir tür deri böceğidir.

Güneş ilaçlama şirketimiz, günün her saatinde her türlü haşere ve böceklere karşı mücadele hizmeti sunmaktadır.