Bu yöntem, çekirge türlerinin yaşam alanlarımıza zarar vermesinin önüne geçmek için yapılan bir uygulamadır. Çekirge ilaçlama açık alanlarda yapılan bir işlemdir. Tarım alanlarına ve tarla alanlarına ciddi zararlar verebilen ve büyük maddi hasarlara yol açan bu haşereleri yok etmek ve maddi hasarların önüne geçebilmek için tek çözüm, etkin bir mücadele sürdürülmesidir. Etkili ve kontrollü bir şekilde yapılması şart olan çekirge ile mücadele uygulamaları için profesyonel firmalar tarafından hizmet ve destek almak gerekmektedir. Çekirge istilası ve çekirge göçü gibi hem maddi zararlara neden olan hem de sağlık sorunlarının oluşmasına ortam hazırlayan durumların önüne geçebilmek için de ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahiptir.

İlaçlama Nasıl Yapılır?
Çekirge ilaçlama, sıvı böcek ilaçları ile buharlama tekniği kullanılarak, açık alanlarda yapılır. Ülkemizde özellikle güney bölgelerde görülen bu haşereler ile en etkili mücadele yöntemi profesyonel şekilde yapılan böcek ilaçlamadır. Kalitesiz haşere ilaçları ya da basit yöntemler ile çekirgeleri yok etmek mümkün olmayacağı gibi, yetiştirilen ürünlere zarar gelebileceği de unutulmamalıdır.

Firmamız, bu haşere türü ve tüm haşere türleri üzerinde uyguladığı sıvı, jel ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri ile %100 garanti sağlamaktadır.

Çekirge İstilaları

Çekirge istilaları çok sık görülürler. Bu istilalar insan sağlığı açısından sorun yaratmakla birlikte insanların mallarına verilen zararlar nedeni ile ciddi maddi kayıplara da neden olmaktadır. Çekirgeler toplu biçimde göç eden canlılardır. Geçtikleri alanları tahrip etme özellikleri nedeni ile zararlıdırlar. Göç mevsimi öncesinde çoğalan çekirgeler, çoğalma sonrasında topluca ölürler. Bu durum da salgın hastalıkları meydana getirebilir. Sıklıkla göç durumu olan çekirgelerin bu tür zararlı etkilerinden kurtulmak için çekirge ilaçlaması yapılması son derece önem arz etmektedir.

Çekirgeler Nasıl Çoğalır?
Çekirgeler yumurtlama sistemi ile çoğalırlar ve toprak içine yumurtalarını gömerler. Çekirgeler, yumurtalarını hava sıcaklığını belli bir seviyeye ulaştırmak için açarlar ve yavrular ortaya çıkar. Çekirgeler çok hızlı biçimde üreyen canlılardır. Bu nedenle çekirge ile mücadele edilmesi, ortaya çıkacak zararın önüne geçilmesinde oldukça etkilidir. Firmamız, çekirge ile mücadele konusunda 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermektedir.

Çekirgelerin Zararları

Çekirgelerin en çok maddi zarar verdikleri alanlar ekili ürünler ve tarlalardır. Çiftçilerin bu nedenle büyük düşmanı olan çekirgeler, istila dönemleri önceleri ilaçlanırsa bu zararın önüne geçilmiş olacaktır. Çekirge sürüleri yaptıkları uzun göç yolculuklarında karşılarına çıkan ekili arazileri talan ettiklerinden, çekirge ile mücadele büyük önem taşımaktadır. Arpa, buğday ve başak gibi lifli ürünleri çok seven çekirgeler bu nedenle çiftçilerin en büyük düşmanı durumunda olduğundan, tarla gibi alanlarda çalışmalar çok sık yapılmaktadır.